Ta strona używa ciasteczek(cookies), dzięki który nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

OK

ZAMKI NAD LOARĄ

Kraina miodem i mlekiem płynąca – tak na pewno można określić dolinę Loary.

Dzielnica, z której królowie epoki renesansu rządzili Francją, zanim Ludwik XIV nie zdecydował, że jednak Paryż, a właściwie Wersal, będzie ośrodkiem władzy centralnej. Z ponad 300 zamków i zameczków chciałabym pokazać Państwu cztery: dwa bardzo znane oraz dwa o wiele mniej popularne. Dobrane zostały tak, aby jak najwierniej przekazać Państwu atmosferę tej niezwykłej doliny, pełnej królewskiego przepychu oraz niezwykłej sielskości zacisznych posiadłości francuskiej szlachty.

PLAN WYCIECZKI:

1

GODZ. Dzień 1

Wyjazd z hotelu około godziny 9:00 – kierujemy się na południe, przekraczamy Loarę niedaleko uroczego miasteczka Beaugency i dojeżdżamy do zamku w Chambord. Jest on z pewnością najbardziej znanym z zamków w dolinie Loary. Zbudowany na zlecenie Franciszka I, fascynuje architekturą, która harmonijnie przeplata wątki średniowieczne i renesansowe. Po zwiedzeniu zamku i spacerze w parku jedziemy do Amboise. To miasteczko jest samo w sobie swoistym muzeum pod otwartym niebem: tu spędził trzy ostatnie lata swojego życia Leonardo da Vinci; tu również zrodził się spisek, mający na celu wyeliminowanie Gwizjuszy. Został on krwawo stłumiony i był zapowiedzią wojen religijnych we Francji. Z Amboise jedziemy na miejsce noclegu, zahaczając po drodze o zamek w Chenonceau, który oglądniemy z zewnątrz, z drugiej strony rzeki Cher, ponieważ najbardziej charakterystyczną cechą tego zamku jest fakt, iż w jego strukturę wkomponowany został most zakryty. I tak oto dojeżdżamy do zamku la Roche Mortel. Możemy go zwiedzić w towarzystwie wicehrabiego Dominika de Cornulier, który jest również naszym gospodarzem, ponieważ właśnie tutaj spędzimy noc. Po kolacji w jadalni zamkowej rozpoczniemy noc bajeczną podróżą, wsłuchując się w 10 wieków historii (budowa zamku rozpoczęła się w 1023 roku).

2

GODZ. Dzień 2

Po śniadaniu wyruszamy do zamku w Brézé, który z dwóch powodów jest obiektem wyjątkowo interesującym: po pierwsze zamek w Brézé to tak naprawdę dwa zamki - pod powierzchnią znajduje się największa w Europie podziemna twierdza; po drugie zamek posiada winnicę o doskonałej reputacji. W drodze powrotnej do Paryża zatrzymamy się również przed zamkiem w Montsoreau, gdzie Aleksander Dumas umiejscowił akcję książki Pani z Monsoreau. Zamek jest pięknie położony nad samym brzegiem Loary. Następnie zwiedzimy zamek w Ussé. To tutaj Charles Perrault napisał Śpiącą Królewnę (zamek rzeczywiście wygląda jak ze świata Disneya), a Chateaubriand Wspomnienia zza grobu. Powrót do Paryża około godz. 20:00.

Długość trasy: 675km
Cennik
Skontaktuj się z nami
Imię i nazwisko*:

Mail*:

Telefon*:

Nazwa firmy:

Planowany termin przyjazdu:

Ilość osób:

Branża:

Wiadomość:

zobacz także