Ta strona używa ciasteczek(cookies), dzięki który nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

OK

IMPRESJONIŚCI

Rich Man, Poor Man: Los i przeznaczenie

Claude Monet umarł jako doceniony malarz na swojej pięknej posiadłości w Giverny. Miał 86 lat. Vincent Van Gogh popełnił samobójstwo w malutkim pokoju karczmy w Auvers sur Oise. Miał 37 lat i w całym swoim życiu sprzedał tylko jeden obraz. Losy zupełnie przeciwne, a przecież tak spójne: myśląc o impresjonizmie wymieniamy jednym tchem i Moneta i Van Gogha. Pojedziemy więc zobaczyć, gdzie Monet namalowal Nenufary i przejdziemy ścieżką wzdłuż Łanu zbóż z krukami, uwiecznionego przez Van Gogha.

PLAN WYCIECZKI:

1

GODZ. 9:00 Wyjazd z Paryża do Auvers sur Oise.

Wyjazd z Paryża do Auvers sur Oise. Przespacerujemy się po Auves śladami Vincenta: odwiedzimy kościół, który namalował, cmentarz, na którym jest pochowany wraz ze swoim bratem Theodorem, zobaczymy ten łan zbóż, z krukami, który ciągle jest uprawiany - i tak, ciągle są tam kruki. Przejdziemy koło muzeum absyntu i zobaczymy Atelier Daubigny - pierwszy prawdziwy warsztat malarski w Auvers. Podejdziemy także do Auberge Ravaux, gdzie umarł Vincent. Zjemy francuskie déjeuner w restauracji z widokiem na tę właśnie karczmę. Następnie zwiedzimy Muzeum Impresjonistów, które dzięki interaktywnym instalacjom przybliża życie artystów paryskich i świetnie oddaje atmosferę owych lat, tak owocnych dla sztuki malarskiej.

2

GODZ. 15:00 Z Auvers sur Oise jedziemy do Giverny, domu i warsztatu Moneta.

Monet był artystą – malarzem i artystą – ogrodnikiem. Zaprojektował w swoim domu dwa ogrody: wodny i normandzki. Zafascynowany był grą świateł na tafli wodnej: brak stabilności takiego pejzażu był dla niego wyzwaniem, możliwością uchwycenia ciągle zmieniającej się gry kolorów. Nenufary, które malował ciagle i ciagle przez 20 lat, dobitnie świadczą o tej fascynacji. Ogród normandzki jest sumą umiejętności Moneta – ogrodnika i geniuszu Moneta – malarza. Zaplanował tam perspektywy, gry światłocieni, kolory...

3

GODZ. 18:00 Powrót do Paryża.

Przyjazd do hotelu między 19°° a 20°°, w zależności od korków.

Długość trasy: 180 km
Cennik
Skontaktuj się z nami
Imię i nazwisko*:

Mail*:

Telefon*:

Nazwa firmy:

Planowany termin przyjazdu:

Ilość osób:

Branża:

Wiadomość:

zobacz także